ESPGHAN kongresā prezentētas tēzes

Kopenhāgenā, 2022.gadā no 22. līdz 25. jūlijam notika Eiropas  Bērnu gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un uztura biedrību kongress – EUROPEAN SOCIETY FOR PAEDIATRIC GASTROENTEROLOGY, HEPATOLOGY AND NUTRITION (ESPGHAN), kurā prezentētas tēzes par bērnu zarnu trakta mikrobiotu un faktoriem, kas to ietekmē.

ESPGHAN ir daudzu profesionāļu organizācija, kuras mērķis ir veicināt bērnu veselību, īpašu uzmanību pievēršot kuņģa-zarnu trakta un  aknu saslimšanām, kā arī uzturam.

Viens no kongresa mērķiem ir izglītot kolēģus un iepazīstināt ar zinātniski pamatotu informāciju. Kongresā ar saviem pētījuma datiem un darba pieredzi dalījās dažādu valstu ārsti un pētnieki. Kongresā iegūtās zināšanas veicina kvalitatīvāku aprūpes sniegšanu dažādiem pediatrijas  speciālistiem Eiropā un ārpus tās.

Kongresā piedalījās vairākas pētnieku grupas, kuras pēta bērna mikrobiotas nozīmīgumu un tās saistību ar dažādām saslimšanām. Vairāki pētījumi ir pierādījuši, ka izmainīta bērnu zarnu mikrobiota ir saistīta ar alerģisku slimības attīstību. Sabalansēts pilnvērtīgs uzturs nepieciešams arī bērna normālai fiziskai un psihomotorai attīstībai.

Prezentētās tēzes sasaucās ar kopējo pētījumu jomu par mikrobiotas attīstību.

Iegūtās zināšanas kongresā ļauj pilnveidoties profesionāli. Kongresā liels uzsvars tika likts uz diagnostikas un ārstniecības jaunumiem dažādu bērnu aknu un gremošanas traktu saslimšanām. Tika sniegti praktiski padomi, kā  lai uzlabo dzīves kvalitāti bērniem un vecākiem ar hroniskām saslimšanām.

Mājaslapa izstrādāta projekta "Zarnu trakta mikrobiotu ietekmējoši faktori un saistība ar veselības stāvokli zīdaiņiem un mazuļiem: prospektīva fēču mikrobiotas sastāva metagenomiska analīze bērniem līdz 36 mēnešu vecumam" ietvaros; Projekta numurs: lzp-2021/1-0275

Vai jūs vēletos …?

Nosūtīt mums ziņu …